شنبه , فروردین ۱۶ ۱۳۹۹
صفحه اصلی / اخبار / فهرست کامل برندگان گلدن گلوب ۲۰۲۰
golden-globe-awards

فهرست کامل برندگان گلدن گلوب ۲۰۲۰

برنامه گلدن گلوب ۲۰۲۰ با مجری گری “ریکی جرویس” برگزار شد. این پنجمین بار بود که جرویس، مجری گلدن گلوب می‌شد.

در این دوره از گلدن گلوب درام جنگی «۱۹۱۷» به کارگردانی «سم مندس» توانست با کسب جایزه بهترین فیلم و کارگردانی جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۰، برنده بزرگ این جوایز نام گیرد و در بخش تلویزیونی نیز «وارثت» و «فلیبگ» به ترتیب جوایز بهترین سریال درام و کمدی را به خود اختصاص دادند.

فیلم «مرد ایرلندی» ساخته «مارتین اسکورسیزی» در ۵ شاخه نامزد کسب جایزه گلدن گلوب بود که موفق به کسب هیچ جایزه‌ای نشد.امسال هم  در گلدن گلوب بی مهره ای بزرگی نسبت آثار شبکه نتفلیکس شد و جریان سینمایی هالیوود نمیخواهد قدرت دیگری را در کنار خود ببیند.

نامزدها و برندگان بخش سینمایی گلدن گلوب ۲۰۲۰

بهترین فیلم درام

Irishman/ مرد ایرلندی

Jocker/ جوکر

Marriage Story/ داستان ازدواج

۱۹۱۷

The Two Popes / دو پاپ

  • برنده: ۱۹۱۷

واقعا در بخش بهترین فیلم درام فقط دو پاپ یک سطح پایین تر هستش و بقیه فیلم ها در یک سطح بالا هستند و انتخاب ها تا حدی سلیقه ای هستش.

Movie-Trailer_-George-MacKay

بهترین فیلم کمدی یا موزیکال

Once Upon a Time in Hollywood / روزی روزگاری در هالیوود

Jojo Rabbit / خرگوش جوجو

Knives Out / چاقوکشی

Rocketman / راکت من

Dolemite Is My Name / دولمایت اسم من است

  • برنده: فیلم Once Upon a Time in Hollywood

Brad-Pitt-In-Once-Upon-A-Time-In-Hollywood

بهترین کارگردانی

بونگ جون هو (Parasite / انگل)

سم مندس (۱۹۱۷)

تاد فیلیپس (Joker / جوکر)

مارتین اسکورسیزی (The Irishman / مرد ایرلندی)

کوئنتین تارانتینو (Once Upon a Time in Hollywood / روزی روزگاری در هالیوود)

  • برنده: سم مندس (۱۹۱۷)

یکی از سخت ترین بخش های امسال محسوب میشد که از هر زاویه که نگاه بشود میتوان یک کارگردان را بعنوان بهترین انتخاب کرد.

بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم درام

کریستین بیل (Ford v Ferrari / فورد درمقابل فِراری)

آنتونیو باندراس (Pain and Glory / درد و شکوه)

آدام درایور (Marriage Story / داستان ازدواج)

جاناتان پرایس The Two Popes / دو پاپ

واکین فینیکس (Joker / جوکر)

joker-2019-movie

بهترین بازیگر نقش اول زن در فیلم درام

اسکارلت جوهانسون (Marriage Story)

سیرشا رونان (Little Women / زنان کوچک)

شارلیز ترون (Bombshell / بمب خبری)

سینتیا اریوو (Harriet / هریِت)

رنی زلوگر (Judy / جودی)

  • برنده: رنی زلوگر برای فیلم Judy

بهترین بازیگر نقش اصلی زن در فیلم کمدی یا موزیکال

آوکافینا (The Farewell / خداحافظی)

آنا د آرماس (Knives Out / چاقوکشی)

کیت بلانشت (Where’d You Go, Bernadette / کجا میری برناردت)

بینی فلدستین (Booksmart / خرخون)

اما تامپسون (Late Night / آخر شب)

  • برنده: آوکافینا برای فیلم The Farewell

THE-FAREWELL

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد در فیلم کمدی یا موزیکال

دنیل کریگ (Knives Out)

رومن گریفین دیویس (Jojo Rabbit)

لئوناردو دی کاپریو (Once Upon a Time in Hollywood)

تارون اگرتون (Rocketman)

ادی مورفی (Dolemite Is My Name)

  • برنده: تارون اگرتون برای فیلم Rocketman

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

تام هنکس (A Beautiful Day in the Neighborhood / یک روز زیبا در محله)

آنتونی هاپکینز (The Two Popes / دو پاپ)

آل پاچینو (The Irishman / مرد ایرلندی)

جو پشی (The Irishman / مرد ایرلندی)

برد پیت (Once Upon a Time in Hollywood / روزی روزگاری در هالیوود)

  • برنده: برد پیت برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

Brad-Pitt-In-Once-Upon-A-Time-In-Hollywood

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

آنت بنینگ (Report / گزارش)

مارگو روبی (BombShell / بمب‌ خبری)

جنیفر لوپز (Hustlers / کلاهبردارها)

کتی بیتز (Richard Jewell / ریچارد جول)

لارا درن (Marriage Story / داستان ازدواج)

بهترین فیلمنامه

نوآ بامباک برای فیلم Marriage Story / داستان ازدواج

بونگ جون هو و هان جین وون برای فیلم Parasite / انگل

آنتونی مک‌کارتین برای فیلم The Two Popes / دو پاپ

کوئنتین تارانتینو برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood / روزی روزگاری در هالیوود

استیون زایلیان برای فیلم The Irishman / مرد ایرلندی

Brad-Pitt-Quentin-Tarantino

بهترین فیلم خارجی

The Farewell / خداحافظی

Pain and Glory / درد و شکوه

Portrait of a Lady on Fire / پرتره یک بانو در آتش

Parasite / اَنگل

Les Misérables / بینوایان

  • برنده: فیلم Parasite (کره جنوبی)

قابل پیش بینی ترین جایزه در فصل جوایز امسال فیلم انگل هستش که همه ی جوایز خارجی زبان رو گرفته و خواهد گرفت.

بهترین انیمیشن

Frozen II / منجمد ۲

How to Train Your Dragon: The Hidden World / چگونه اژدهایتان را تربیت کنید: دنیای پنهان

Missing Link / لینک گمشده

Toy Story ۴ / داستان اسباب‌بازی ۴

Lion King / شیرشاه

  • برنده: انیمیشن Missing Link

missing-link-movie-poster

بهترین موسیقی اصلی متن

Motherless Brooklyn / بروکلین بی‌مادر

Little Women / زنان کوچک

Jocker / جوکر

Marriage Story / داستان ازدواج

۱۹۱۷

  • برنده: Jocker

 نامزدها و برندگان بخش تلویزیونی گلدن گلوب ۲۰۲۰:

بهترین سریال درام

نامزدها: دروغ‌های بزرگ کوچک، تاج، کشتن ایو، برنامه صبح، وراثت

  • برنده: سریال Succession / وراثت

بهترین سریال کمدی یا موزیکال

نامزدها: باری، فلیبگ، روش کامینسکی، خانم میزل شگفت‌انگیز، سیاستمدار

  • برنده: سریال Fleabag 

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی در سریال درام

برایان کاکس (Succession / وراثت)

کیت هرینگتون (Game of Thrones / بازی تاج و تخت)

رامی ملک (Mr. Robot / آقای ربات)

بیلی پورتر (Pose / ژست)

توبیاس منزیس (The Crown / تاج)

  • برنده: برایان کاکس برای سریال Succession

The-Most-Excruciating-‘Succession’-Dinner-Scenes-Ranked-by-Distress

بهترین بازیگر زن نقش اصلی در سریال درام

جنیفر انیستون (برنامه صبح)، اولیویا کُلمن (تاج)، جودی کومر (کشتن ایو)، نیکل کیدمن (دروغ‌های بزرگ کوچک)، ریس ویتراسپون (برنامه صبح)

  • برنده: اولیویا کُلمن (تاج)

بهترین بازیگر مرد سریال موزیکال یا کمدی

نامزدها: مایکل داگلاس (روش کامینسکی)، بیل هدر (باری)، بن پلت (سیاستمدار)، پاول رود (زندگی کردن با خویشتن)،  رامی یوسف (رامی)

برنده: رامی یوسف (رامی)

بهترین بازیگر زن سریال موزیکال یا کمدی

نامزدها: کریستینا آپلگیت (مرگ بر من)، ریچارد براسنان (خانم میزل شگفت‌انگیز)، کریستین دانست (درباره خدا شدن در فلوریدای مرکزی)، ناتاشا لیونه (عروسک روسی)، فوئب والر-بریج (فلیبگ)

  • برنده: فوئب والر بریج برای سریال فلیبگ

بهترین سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

Catch-۲۲

Chernobyl / چرنوبیل

Fosse/Verdon

The Loudest Voice / بلدترین صدا

Unbelievable / باورنکردنی

  • برنده: سریال Chernobyl

Chernobyl-by-HBO

بهترین بازیگر زن سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: کاتلین درو (باور نکردنی)، جوی کینگ (تظاهر)، هلن میرن (کاترین کبیر)، میشل ویلیامز (فاس-وردن)، مریت ویور (باورنکردنی)

  • برنده: میشل ویلیامز (فاس-وردن)

بهترین بازیگر مرد سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

کریستوفر ابوت (Catch-۲۲)

ساشا بارون کوهن (The Spy)

راسل کرو (The Loudest Voice)

جرد هریس (Chernobyl)

سم راکول (Fosse/Verdon)

  • برنده: راسل کرو برای سریال The Loudest Voice

بهترین بازیگر زن مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: مریل استریپ (دروغ‌های کوچک بزرگ)، هلنا بونهام کارتر (تاج)، امیلی واتسون (چرنوبیل)، پاتریشیا آرکت (تظاهر)

  • برنده: پاتریشیا آرکت (تظاهر)

بهترین بازیگر مرد مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: آلن ارکین (روشس کامینسکی)، کارین کالکین (وراثت)، اندرو اسکات (فلیبگ)، استلان اسکارسگارد (چرنوبیل)، هنری وینکلر (بری)

  • برنده: استلان اسکارسگارد (چرنوبیل)

 

 

این مطالب را نیز ببینید!

jumanji-2-2019-movie-poster

پیشتازی دواین جانسون همراه باشکست ایستودو منجمد میلیاردی

فیلم سینمایی «جومانجی ۲» با بازی «دواین جانسون» یکی از پولسازترین بازیگر سینمای جهان در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *