شنبه , فروردین ۹ ۱۳۹۹
صفحه اصلی / مقالات / سریال / محبوب ترین شخصیت های شرور سینما

محبوب ترین شخصیت های شرور سینما

محبوب ترین شخصیت های شرور سینما

فیلم ها ساخته میشوند و به تعریف داستان ها می پردازند که قهرمانی را معرفی و حمایت کنند و از شخصیت های شرور متنفر باشند اما گاهی اوقات این قاعده برعکس میشود.بررسی ها نشان میدهد در بین قهرمان های محبوب, شخصیت های شرور محبوب هم گاهی به چشم می خورند.

یک فیلم قهرمانی خوب، یک شخصیت شرور خوب هم می خواهد چرا که هر جدالی دو جهت خیر و شر خواهد داشت. هالیوود در سال‌های گذشته تعداد زیادی از این شخصیت‌ها را معرفی و به تصویر کشیده است که مخاطبان آن‌ها را به شصخیت خوب فیلم‌ها ترجیح داده اند.

تبهکار‌ها می‌توانند جذاب و پرطرفدار باشند، همانطور که در فیلم سینمایی «شوالیه تاریکی» محصول ۲۰۰۸ شاهد بودیم و شخصیت جوکر به محبوبیتی به اندازه شخصیت «بتمن» و حتی فراتر از آن رسید. در ادامه دیگر شخصیت‌هایی که چنین سرنوشتی را تجربه کرده اند نیز مرور می‌کنیم.

 

tom-hardy-venom-movie
venom

ونوم

برای نخستین بار در فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی ۳» شاهد حضور شخصیت ونوم بودیم که بر ضد شخصیت مرد عنکبوتی بود. ونوم یک تبکهار شگفت انگیز است چرا که فقط می‌تواند به صورت انگل در بدن یک شخص دیگر زندگی کند. در فیلم مرد عنکبوتی این انگل (ونوم) بدن مرد عنکبوتی را به عنوان میزبان انتخاب می‌کند و در سال ۲۰۱۸ این شخصیت فیلم اختصاصی خود را داشت. که شخصیت ونوم با روش منفی خود به مبارزه با شرارت میپردازد.فیلم فروش خوبی را تجربه کرد و ساخت دومین قسمت آن نیز تایید شد.

magneto-x-man-movie
x-man

مگنیتو

مگنیتو یکی از معروف‌ترین ضد قهرمان‌ها و تبهکار‌ها در دنیای ابرقهرمانی «مردان ایکس» است. می‌دانیم که نفرت او از انسان‌ها از بد رفتاری‌هایی بوده است که در طی سال‌ها آن را متحمل شده است. البته این شخیت در اپیزود هایی از فیلم مردان ایکس کارهای مثبتی هم انجام داده است و در جایی که نیاز بوده وظیفه ی خود را به خوبی انجام داده. شخصیت مگنتو توسط دو بازیگر بزرگ به نام‌های ایان مک کلن و مایکل فازبندر بازی شده و سخت است حتی کمی هم وسوسه نشویم که طرفدار این شخصیت نباشیم.

brad-pitt-fight-club-movie
fight club

تایلر داردن

فیلم سینمایی «باشگاه مشت زنی» بدون وجود شخصیت تایلر داردن با نقش آفرینی برد پیت نمیتوانست به قدری که الان هست معروف باشد. ابتدای فیلم باشگاه مشت زنی با شخصیت داردن آشنا می‌شویم. این کاراکتر در دنبال کردن قوانین انسانی مشکل دارد. با این حال که تمام اشتباهات او را می‌دانیم سخت است که درگیر این شخصیت نشویم.ایده ی او برای رسیدن آزادی درونی جالب است و ببیننده را درگیر خود میکند.او شخصیت شروری است که ما را به تامل وا میدارد.

dc-movies-joker
joker

جوکر

یکی از دشمنان اصلی و سر سخت شخصیت بتمن و البته محبوب‌ترین آن‌ها جوکر است که در تمامی نسخه‌ها محبوبیت داشته است. این شخصیت توسط جک نیکلسون، هیث لجر و جرد لتو بازی شده است. اخیرا نیز واکین فینیکس این نقش را بازی کرده که مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.قسمتی از این محبوبیت مربوط به بازی های قوی بازیگران در این شخصیت است و قسمتی دیگر بیان دیوانگی های نهفته درون هر انسان و جامعه است که باعث محبوبیت این شخصیت شده.جامعه همیشه به انتقادهای این شخصیت شرور احترام میگذارد.

 inglourious-basterds-christoph-waltz
inglourious basterds

هانس لاندا

شاید دور از ذهن باشد که شخصیت یک فرمانده آلمان نازی که کاملا بی رحم به تصویر کشیده شده محبوب باشد چرا که در فیلم‌هایی مثل فهرست شیندلر و دیکتاتور بزرگ شاهد دوست داشتنی بودن آن‌ها نبودیم. اما در فیلم سینمایی «حرامزاده‌های لعنتی» ساخته تارانتینو شخصیت هانس لاندا با نقش آفرینی کرستوف والتز که یک جایزه اسکار برای وی به ارمغان آورده است کاملا متفاوت است .به نوعی با یک نازی متفاوت رو به رو هستیم که برایمان جالب و دوس داشتنی میشود.

نقد و بررسی روزی روزگاری در هالیوود

se7en-movie-kevin-spacey
se7en

 جان دو

کوین اسپیسی، سومین بازیگر فیلم پلیسی، هیجانی و نئو نوآر «هفت» بود که در تیتراژ ابتدایی اشاره‌ای به نام وی نشد و تنها در بخشی کوتاه از یک‌سوم پایانی فیلم، تماشاچیان تصویر وی را سرانجام دیدند و کیست که صحنهٔ شکوهمند ورود شخصیت جان دو را در این فیلم فراموش کند؟ این ورود در واقع پایانی بر نقشهٔ تلخ و کیفردهندهٔ جان دوی قاتل بود که قرار بود هفت قتل خود را که بر اساس هفت گناه کبیره ردیف کرده بود.این شخصیت از آنجا برای بینندگان محبوب است که میخواهد بدرستی به ما ارزش هایی را به روش خودش یادآوری کند و نکته دیگر هیچگاه در طول فیلم مستقیماً شاهد انجام قتلی توسط وی نیستیم. تنها مرگی که نمایش داده می‌شود در واقع مرگ خود جان دو است.

the-silence-of-lambs-anthony-hopkins
the silnce of lambs

هانیبال لکتر

شخصیت هانیبال لکتر در فیلم «سکوت بره‌ها» که آنتونی هاپکینز نقش آن را ایفا کرد، جای بحث بسیار دارد.هانیبال به معنای واقعی یک شخصیت شرور است اما آرام،کاریزماتیک و بسیار دانا با بینش عمیق زیاد.هانیبال حس تعلیق خوبی در بیننده ایجاد میکند ولی به کمک پلیس فیلم یک پرونده جنایی را حل میکند.نکته ی جالب در مورد او حل پرونده از پشت میله های زندان است.آنتونی هاپکینز توانست با این فیلم جایزه آکادمی اسکار را دریافت کند.در فیلم های هانیبال و اژدهای سرخ ,داستان این شخصیت ادامه پیدا کرد.قطعا هانیبال یکی از شخصیت های شرور قابل احترام سینماست.

the-lord-of-the-rings-the-return-of-the-king-smigle
the lord of the rings

گالوم (اسمیگل)

شخصیت پلید درون اسمیگل گالوم نام دارد که توسط جی.آر.آر. تالکین به وجود آمده است و در سری ارباب حلقه ها شاهد حضور جذاب این موجود هستیم که از نسل هابیت های کنار رودخانه بوده که به طور ناگهانی حلقه را پیدا میکند و به خاطر شیفتگی زیاد به آن پسر عمویش را به قتل میرساند و در غارها زندگیش را ادامه میدهد، گالوم نماد انسان های است که اصل زندگی را فراموش کرده اند و برای کارهای مادی خود حاضر هستند هر بهایی را بپردازند. حلقه به مدت ۶۰۰ سال به عمر اسمیگل اضافه کرد ولی چه عمر رقت انگیزی که فقط با خوردن ماهی های زنده و زندگی در غارها سپری میشود. همراه شدن با فوردو و کمک به او در حالی که شخصیت اسمیگل و گالوم همواره با هم درگیر بودند این کاراکتر را جز محبوب ترین شخصیت های منفی تاریخ سینما قرار داده است. اسمیگل را میتوان در لیست ‫محبوب ترین شخصیت های شرور سینما نیز قرار دارد.‎

jigsaw-movie
jigsaw

جان کریمر

شخصیت جان کریمر در سری فیلم های اره قاتلی  است که با روش های خود مجرمان و انسان های خطا کاری که از کرده خود پشیمان نیستنند را به قتل میرساند.او با هوش بالای خود ابتدا قربانیان را به دام می اندازد و در مرحله ی بعد به آنها حق انتخاب داده و به اصطلاح وارد بازی میکند.او شخصیت شرور محبوبی است از این حیث که هیچ شخصی را بی گناه به قتل نمی رساند و به آنها برای اعمال بدشان حق انتخاب های بدی میدهد.

 

 

گردآری توسط : نقدیو

این مطالب را نیز ببینید!

hollywood-logo

هالیوود چیست؟!

هالیوود که به جادویی ترین مکان دنیا تبدیل شده و جایی است که رویاها در …

2 دیدگاه‌ها

  1. بنظر من ونوم و گالوم از همه محبوب ترند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *