شنبه , فروردین ۹ ۱۳۹۹
صفحه اصلی / مقالات / سینمایی / فیلم های شکست خورده سال ۲۰۱۹
cats-terminator-x-man-dark-phonix

فیلم های شکست خورده سال ۲۰۱۹

با نزدیکی به تعطیلات کریسمس و پایان سال ۲۰۱۹، گزارش‌های گیشه فروش سینماهای آمریکا نشان می‌دهد که مجموع فروش هالیوود ۴.۶ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته و به رقم ۱۱.۸۸ میلیارد دلار رسیده است که کمترین میزارن در پنج سال اخیر است.نکته حائز اهمیت این است که امسال آثار پر هزینه ی زیادی اکران شده اند و انتظار هالیوود برای فروش بسیار زیاد بوده.

عوامل بسیار زیادی دخیل بوده است که فروش امسال هالیوود پس از ۵ سال افت کرده است که مهمترین آن آثار پر خرج کمیک بوکی است که غالبا دنباله ی فیلم های قبلی خود است و عملا حرف تازه ای برای ببیندگان خود ندارند و یا بازسازی فیلم های قدیمی است که هیچکدام از نوع قدیمی خود بهتر نیستند.تماشگران نشان دادند که دیگر رقبتی به نسخه های نخ نما شده ی ایکس من ندارند که فاقد یک خط داستانی منسجم است و یا بازسازی فیلمی مثل فرشتگان چارلی…

در این مقاله به بررسی فیلم های شکست خورده سال ۲۰۱۹ می پردازیم

terminator-dark-fate-poster

«ترمیناتور: سرنوشت سیاه»

بودجه ساخت:۱۸۵ میلیون دلار
فروش جهانی: ۲۶۰ میلیون دلار

بعد از فیلم سینمایی «ترمیناتور جنسیس» آخرین تلاش خالقان این فیلم برای احیای آن به شکست مواجه شد. حتی بازگشت آرنولد شوارتزنگر و لیندا همیلتون هم برای بازگشت هیجان و جذابیت به این فیلم کافی نبود.نبود خط داستانی خوب از نکات مهم این شکست است .البته بهتر است حداقل ۱۰ سالی بیخیال بشوند و به سراغ ایده های نو بروند.

X-men_-Dark-Phoenix-2019-movie

«ققنوس سیاه»

بودجه ساخت:۲۰۰ میلیون دلار
فروش جهانی:۲۵۲ میلیون دلار

یک پایان بد برای یک مجموعه سینمایی محبوب رقم خورد. طبق آمار‌ها با احتساب هزینه تبلیغات فیلم، «ققنوس سیاه» در حدود ۱۲۰ میلیون دلار در گیشه ضرر کرده است. این یک خبر نا خوشایند برای دیزنی است که حقوق این فیلم سینمایی را از کمپانی فاکس قرن بیستم دریافت کرده بود. مدیران دیزنی کمی دیر این حق امتیاز را خریده اند و ببیندگان عمومی از دنیای ایکس من کاملا اشباع شده اند و دیگر رقبتی به داستان های تکراری و قابل حدس آن ندارند.بهتر بود با فیلم لوگان حداقل تا چند سالی ایکس من نسازند و به سراغ ایده های دیگر بروند.

-Cats-_2019

«گربه ها»

بودجه ساخت:۱۰۰ میلیون دلار
فروش جهانی:۱۰.۹ میلیون دلار (در حال اکران)‌

این فیلم یک اثر اقتباسی موزیکال است که نتوانست یک داستان سرو شکل دار را در خود جا بیاندازد.به گفته منتقدان، تکنیک های جلوهای ویژه پر از اشکال بود و فیلم در حد یک این فیلم سینمایی با اکران جهانی نبوده . فیلم به هیچ عنوان سر و شکل ندارد و فقط ۱۰۰ میلیون دلار هزینه ی الکی شده است.

فیلم های موفق سال ۲۰۱۹ را اینجا ببینید

gemini-man-movie-poster

«مرد ماه جوزا»

بودجه ساخت:۱۳۸ میلیون دلار
فروش جهانی: ۱۷۳ میلیون دلار

حتی وجود دو ویل اسمیت هم نتوانست این فیلم را از شکست نجات دهند. انگ لی کارگردان این فیلم است و بعد از ۲۰ سال فعالیت در سینما با داستان جدال ویل اسمیت باز نشسته با نسخه جوان‌تر خود موفق به جلب توجه مخاطبان نشد.این فیلم به لحاظ جلوهای ویژه بسیار جلو بود و تکنیک های جدیدی را در ژانر اکشن به نمایش گذاشته بود و جزو بهترین جلوهای ویژه سال ۲۰۱۹ بوده است ولی از ایده خوب داستان کمترین استفاده شده بود.کارگرذان به یک داستان کاملا سطحی بسنده کرده بود و صرفا یک فیلم اکشن را به نمایش گذاشته بود. این فیلم سینمایی هم طبق آمار ۷۵ میلیون دلار ضرر را متحمل شده است.

 

گردآوری : نقدیو

این مطالب را نیز ببینید!

The best animations of the last decade

بهترین انیمیشن های دهه ی اخیر

با ورود به سال ۲۰۲۰ و تمام شدن یک دهه ی دیگر در سینما , …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *