شنبه , فروردین ۹ ۱۳۹۹
صفحه اصلی / مقالات / سینمایی / پیش بینی نقدیو از برندگان آکادمی اسکار ۲۰۲۰
Oscar-nominations

پیش بینی نقدیو از برندگان آکادمی اسکار ۲۰۲۰

اسکار همیشه برای همه جذاب بوده و البته با حاشیه های فراوانی که همه را متعجب و گاهی اعصبانی می کرد.امسال اسکار با اعلام نامزدهایش نشان داد که از این قاعده خارج نشده است . پس از انتشار فهرست نامزدهای نود و دومین دوره اسکار جای خالی برخی از فیلم‌های تحسین شده در این فهرست تعجب‌آور بود. نه نام جنیفر لوپز برای بازی در فیلم “شیادان” در فهرست نامزدها وجود داشت و نه نام آوکوافینا برای “وداع”. نه لوپیتا نیونگو بری “ما” و نه آدام سندلر برای “الماس‌های تراش نخورد”.

در بخش بهترین فیلم با اینکه فیلم انگل به انتخاب بسیاری از منتقدان بهترین فیلم سال ۲۰۱۹ است ولی بعید است که این جایزه را به یک کارگردان غیر انگلیسی بدهند.به نظر میرسد فیلم ۱۹۱۷ در این بخش دارای بیشترین شانس باشد.

امسال هم اسکار از بازیگران رنگین پوست استقبال نکرده است و به نوعی یک نژاد پرستی نرم را در پیش گرفته است. انتخاب نشدن جینفر لوپر برای فیلم “شیادان” یکی از شوک های امسال اسکار بود. بازی لوپز در این فیلم با تحسین زیادی همراه شد و او در این درام که ساخته اسکافاریا است موفق شد تا نامزدی گلدن گلوب و انجمن بازیگران سینمایی را به دست آورد. انتخاب نشدن آوکوافینا برای “وداع”؛ این بازیگر که موفق به کسب جایزه گلدن گلوب برای این نقش‌آفرینی شد باید یکی از نامزدهای بخش بهترین بازیگر زن می‌بود.در بین نامزدهای بهترین بازیگر زن رقابت اصلی بین اسکارلت جوهانسن “داستان ازدواج” و رنی زلوگر “جولی” است.

 Ford-vs-Ferrari-movie-poster

انتخاب نشدن کریستین بیل “فورد در برابر فراری” و تارون اجرتون “راکت من” در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد از شگفتی های امسال بود و یا دیده نشدن آدام سندلر که پس از مدتها یک بازی خوب از او دیدیم و از همه ی اتفاقات شگفت انگیزتر انتخاب شدن لئوناردو دی‌کاپریو برای “روزی روزگاری در هالیوود” بود, دیکاپریو در این فیلم یک نقش آفرینی کاملا معمولی داشت . البته اتفاق نظر در این بخش بسیار بالاست و جایزه متعلق به واکین فینیکس برای جوکر خواهد بود.

معرفی نشدن گرتا گرویک “زنان کوچک” در میان نامزدهای بهترین کارگردانی یکی از نقاط عجیب اسکار امسال بود. وی توانست با نقدهای مثبت بسیار ۶ نامزدی کسب کند که نامزدی در بخش بهترین فیلم، بهترین بازیگر زن برای سرشا رونان، بهترین فیلمنامه اقتباسی برای گرویگ، از جمله آنها بود اما گرویگ در میان کارگردان‌های امیددار کسب اسکار جایی نیافت. امسال اساتید زیادی در بخش بهترین کارگردانی حضور دارند ولی باید بخت مارتین اسکورسیزی و سم مندز را بیشتر از بقیه دانست.

انتخاب نشدن جورج مک‌کی برای «۱۹۱۷»؛ این فیلم با کسب ۱۰ نامزدی از فیلم‌های مورد علاقه آکادمی است اما جای تعجب اینکه مک‌کی که نقش مهمی در ایفای صحنه طولانی این فیلم حماسی از جنگ جهانی اول داشت در میان نامزدها جایی نیافت. اگر این فیلم بهترین فیلم اسکار شود، اولین بار در یک دهه است که فیلم برنده اسکار هیچ جایی در میان بهترین نامزدهای بازیگری نداشته است. در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شاید برد پیت را بیشترین از سایرین استحقاق کسب این جایزه دانست.

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن باید شانس کیتی بیتس “ریچارد جوول” و فلورنس پیو “زنان کوچک” را بیشتر از همه دانست.

در بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی کمی رقابت سخت تر است با به نظر میرسد تاد فیلیپس برای فیلم جوکر بتواند این جایزه را بدست بیاورد.

در بخش بهترین فیلمنامه اورجینال به معنای واقعی انتخاب سخت است سه فیلم ۱۹۱۷ , روزی روزگاری در هالیوود و انگل به خوبی توانسته اند فیلمنامه های خوبی را امسال ارائه نمایند.

1917-movie-sam-mandes-poster

در بخش بهترین فیلمبرداری باید بخت ۱۹۱۷ را بیشتر از همه دانست

در بخش طراحی  صحنه انگل و ایرلندی دارای بیشترین شانس هستند.

در بخش بهترین طراحی لباس زنان کوچک  و جوجو خرگوش دارای بیشترین شانس هستند.

در بخش بهترین تدوین میتوان فیلم روزی روزگاری در هالیوود را منتخب آکادمی دانست.

فیلم انگل امسال توانست شگفتی را ایجاد کند و دید سینما دوستان را به سینمای قیر انگلیسی زبان بهتر کند.در بخش بهترین فیلم بین المللی باید انگل را برنده جایزه دانست.

امسال سال انیمیشن ها نبود و انیمیشن قوی را ندیدم شاید بشود گفت لینک گمشده که یک کار معمولی بود بیشترین شانس را داراست.

در بخش بهترین جلوهای ویژه پیش بینی کمی مشکل است از طرفی با تکتیک ظریف ایرلندی مواجه هستیم و یا لایو اکشن شیرشاه و از طرفی با انتقام جویان که تمامی تکنیک ها را به خوبی بکار گرفته اند.

 

منبع : نقدیو

 

این مطالب را نیز ببینید!

hollywood-logo

هالیوود چیست؟!

هالیوود که به جادویی ترین مکان دنیا تبدیل شده و جایی است که رویاها در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *