شنبه , فروردین ۹ ۱۳۹۹
صفحه اصلی / نقدها / فیلم / نقد و بررسی فیلم  Jumanji: The Next Level

نقد و بررسی فیلم  Jumanji: The Next Level

نقد و بررسی فیلم  Jumanji: The Next Level

زمانی که قرار شد دنباله ی فیلم خاطره انگیز جومانجی ساخته شود همه نگران بودند که ممکن است فیلم نتواند انتظارات را برآورده کند و فقط برای سودجویی هالیوود ساخته شده است که همینطور هم شد.ایده ی فوق العاده جومانجی قدیمی می توانست ما را به یک دنیای جدید ببرد و همیشه از سوال های بی جواب این بوده چرا در همان سال ها ادامه ی جومانجی ساخته نشد؟؟!فیلم Jumanji: The Next Level که در اکران توانسته موفقیت های زیادی را بدست بیاورد نتوانسته نظر مثبت منتقدان را به خود جلب کند و به یک فیلم ضعیف تبدیل شده است.فیلم Jumanji: The Next Level، همان نسخه‌ای را به نمایش می‌گذارد که همه ما از آن وحشت داشتیم. یک قسمتِ بی‌نشاط که تنها بخش‌هایی از آن خنده‌دار است.

خلاصه داستان : چهار دوست به جومانجی باز می‌گردند تا یکی از آن‌ها را که به بازی کشیده شده را نجات دهند، اما متوجه می‌شوند که هیچ چیز آنطور که انتظار دارند نیست. این بازیکنان باید شجاعت خود را به تست گذاشته و از صحراهای خشک تا کوه‌های برفی عبور کرده و با شخصیت شروری رو به رو شوند تا بتوانند دنیای جومانجی و دوست خود را نجات دهند.

Jumanji_-The-Next-Level

داستان فیلم جومانجی دارای گسست های فراوان است و به ما شخصیت هایی را بدون هیچ پشتوانه ای معرفی می کند.فیلم که در واقع دو داستان را دنبال می کند.یک داستان خارج از بازی و در دنیای واقعی و یک داستان دیگر در داخل بازی ویدوئی است.داستان خارج که کاملا سطحی و کلیشه ای است و از همان اول مشخص است که در انتها چه می شود و تقریبا می شود گفت نویسندگان اثر یک ساعت بیشتر روی آن وقت نگذاشته اند.داستان داخل بازی ویدوئی جومانجی که آن هم سر و شکل درستی ندارد و از هیچ قاعده ای پیروی نمی کند.در نسخه قدیمی فیلم جومانجی ما شاهد آن بودیم که با تاس و حرکات مهره ی بازیکنان در بازی ,آنها با چالشی رو به رو میشدند و این خود یک قاعده خوب وئ جذاب بود ولی در فیلم Jumanji: The Next Level ما چنین قاعده ای را نمی بینیم و چالش ها بدون هیچ دلیل در جلوی آنها سبز می شوند!!!!

شخصیت پردازی فیلم Jumanji: The Next Level که بسیار سخت است و متاسفانه خوب انجام نشده است.اینکه بازیگران در شخصیت ها سردرگم باشند ممکن است جذاب باشد اما کار سختی است که بتوان این سرگردانی را به خوبی اجرا کرد.در طول فیلم میبینیم که شخصیت ها مدام جا به جا می شوند که برای ایجاد یک بار طنز بوده است که به هیچ وجه موفق نبوده است و بیشتر بیننده را سردرگم می کند و بیینده دوس دارد هر چه سریعتر شخصیت ها به حالت عادی خود برسند.بیننده در حین این تغییر شخصیت ها بیشتر سردرگم میشود تا سرگرم شود.از طرفی برای بازیگران هم سخت است که یک لحظه زن باشند یک لحظه مرد!!!

Jumanji_-The-Next-Level

سکانس‌های این فیلم، هیچکدام هیچ وزنی ندارند. از طرف دیگر هم شخصیت شرور جدید بازی که یک فاتح بی‌رحم محسوب می‌شود، هیچ عمق و سنگینی ندارد. این شخصیت به‌نوعی نمایانگر تمام تنبلی‌های نویسنده برای خلق یک شخصیت شرور و منفی جذاب جدید بود؛ نویسنده‌ای که در تلاش بود تا یک شخصیت جدید برای این دنباله‌های عجولانه بسازد.

هرچند به لحاظ داستانی و شخصیت پردازی فیلم جومانجی دارای ضعف های فراوان است اما توانسته یک دنیای بازی رایانه ای با لوکشین های فراوان را به ما ارائه دهد.دنیای جومانجی که توانسته به بازی های رایانه ای وفادار بماند,برای مخاطبان بازی های رایانه ای قطعا جذاب خواهد بود و می توانند با کارکترها کمی همزاد پنداری کنند.فیلم جومانجی: مرحله بعد، واقعا سطح قسمت قبل خود را بالا برد و با نمایش متریل ها و عناصر جذاب کمی از فیلم قبلی بهتر شود.بررسی ها نشان می دهد فیلم Jumanji: The Next Level با نقد های منفی منتقدان رو به رو شده است و بازهم نتوانسته با همه ی ستارگان خود خاطرات قدیمی را برایمان تکرار کند.

 

منبع : نقدیو

این مطالب را نیز ببینید!

LITTLE-WOMEN-2019

نقد فیلم Little Women /جایگاه واقعی زن

نقد فیلم Little Women /جایگاه واقعی زن یکی از مهمترین فیلم هایی که در پایان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *