شنبه , فروردین ۹ ۱۳۹۹
صفحه اصلی / مقالات / سینمایی / فیلم هایی که بیشترین اسکار را گرفته اند
most-oscar-winning-films-cinema-articls

فیلم هایی که بیشترین اسکار را گرفته اند

با توجه به نزدیکی مراسم اسکار و اعلام لیست نامزدهای نهای آکادمی اسکار ,گذری به تاریخ ۹۱ ساله ی آکادمی اسکار زده ایم و ۶ فیلم که بیشترین جایزه را کسب کرده اند را مشخص کرده ایم .در ادامه مروری مختصر بر این ۶ فیلم داریم

Titanic-movie-poster

تایتانیک (۱۹۹۷)

اکتشاف عاشقانه جیمز کامرون با فیلم سینمایی سینمایی «تایتانیک» و روایت این کشتی غول پیکر مخاطبان زیادی را در دنیا پیدا کرد. لئوناردو دی کاپریو و کیت وینسلت دو بازیگر اصلی این فیلم بودند که از بازیگران موفق این روز‌ها هستند و با این فیلم توانستند به شهرت خاصی دست پیدا کنند. موفقیت بزرگی که تایتانیک به آن دست پیدا کرد، تعداد جوایزی بود که در دوره هفتادهم اسکار دریافت کرد. تایتانیک با یازده جایزه در کنار دو فیلم دیگر بیشترین جایزه تاریخ اسکار را دریافت کرده است.

 The-Lord-of-the-Rings

ارباب حلقه‌ها:بازگش پادشاه(۲۰۰۳)

آخرین قسمت فیلم اقتباس شده از کتاب افسانه ‌ای جی ار ار تالکین به نام “ارباب حلقه ها : بازگشت پادشاه” در شب اسکار ۲۰۰۴ تاریخ ساز شد و به اولین فیلم فانتزی تبدیل شد که جایزه بهترین فیلم اسکار را دریافت می‌کند. این فیلم همچنین در تمامی ۱۱ بخشی که نامزد شده بود، موفق به کسب جایزه شد و به اولین فیلمی تبدیل شد که چنین اتفاقی را رقم می‌زند. علاوه بر این پیتر جکسون جایزه بهترین کارگردانی را هم برای این فیلم دریافت کرد.آکادمی اسکار با استقبال از این فیلم توانست شاهکار پیتر جکسون را تکمیل کند.سریال ارباب حلقه ها هم مراحل پیش تولید خود را پشت سر گذاشته و باید سال آینده منتظر انتشار آن باشیم.

Ben-Hur-1959

بن هور (۱۹۵۹)

فیلم سینمایی بن هور که به عنوان یکی از پر بودجه‌ ترین فیلم‌های سینمایی میانه قرن بیستم شناخته می‌شد (۱۵ میلیون دلار) باعث بهبود و پیشرفت تکنولوژی و جلوه‌های ویژه شد.این فیلم در زمان ساخت خودش به بزرگترین عصر هنری تبدیل شده بود و هر بیننده ای را به وجد می آورد. این فیلم ۱۱ جایزه اسکار دریافت کرد که تا آن زمان چنین چیزی سابقه نداشت. علاوه بر بهترین فیلم این فیلم جایزه بهترین کارگردانی، تصویربرداری و جلوه‌های ویزه را هم دریافت کرد. جایزه دو بخش بازیگری مرد هم به این فیلم تعلق گرفت.

West-Side-Story-1961

داستان طرف غربی (۱۹۶۱)

این فیلم که از یک تئاتر اقتباش شده بسیار مورد استقبال قرار گرفت و در دوره سی و چهارم اسکار در ۱۰ بخش موفق به دریافت جایزه شد. این جوایز شامل چهار جایزه اصلی آکادمی یعنی بهترین فیلم، بهترین بازیگر مکمل زن و مرد و بهترین کارگردانی می‌شد.

 The-English-Patient

بیمار انگلیسی (۱۹۹۶)

داستان عاشقانه که در دوران جنگ جهانی دوم روایت می‌شود. داستان یک نقشه کش که بین منتقدان، مخاطبان و رای دهندگان آکادمی اسکار بسیار محبوب شده بود.رالف فاینس با این فیلم به یک بازیگر با اعتبار تبدیل شد.این فیلم از دوازده بخشی که نامزد شده بود، توانست ۹ جایزه را به نام خود ثبت کند که شامل بهترین فیلم و کارگردانی هم می‌شد.

Last-Emperor-1987

آخرین امپراطور (۱۹۸۷)

فیلم اقتباسی برناردو برتولوچی از زندگینامه و امپراطوری پویی در شصتمین دوره جوایز اسکار بسیار موفق بود. آخرین امپراتور در تمامی بخش‌هایی که نامزد شد، موفق بود و ۹ جایزه ممکن را دریافت کرد که شامل بهترین کارگردانی و بهترین فیلم هم می‌شد. این درام بیوگرافی همچنین جوایز کارگردان هنری، طراحی صحنه، تصویر برداری، موسیقی متن، تدوین و فیلمنامه اقتباسی را دریافت کرد.

این مطالب را نیز ببینید!

The best animations of the last decade

بهترین انیمیشن های دهه ی اخیر

با ورود به سال ۲۰۲۰ و تمام شدن یک دهه ی دیگر در سینما , …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *