شنبه , فروردین ۹ ۱۳۹۹
صفحه اصلی / نقدها / نقد و بررسی فیلم Spider Man far frome home
spider man far from home

نقد و بررسی فیلم Spider Man far frome home

نقد و برسی جدید ترین محصول کمپانی مارول و اولین فیلم از فاز چهارم مارول با عنوان spider man far from home

نقد و برسی جدید ترین محصول کمپانی مارول و اولین فیلم از فاز چهارم مارول با عنوان spider man far from home
فیلم بصورت یک ماجراجویی مستقل عمل میکند و فیلم دارای کش و قوس های فراوان نیست و عمل ضد قهرمان با قهرمان مماس میشود این فیلم بیشتر پایان دادن به یک دوران و شروع دوران دیگری (فاز چهارم مارول)می باشد و فرصتی جدیدی را پیش روی تام هالند میگذارد. دور از خانه نیز باید با “واقعیت” ابرقهرمان پس از انتقام جویان و فاز سوم مقابله کند. با این وجود ، حتی اگر برخی از بالاترین ناجیان از بین رفته باشند باز هم بدی هست و باید با آن مقابله کرد, گفته می شود که Thor “خارج از جهان” است و دیگران “در دسترس نیستند” هیچ کس از بیوه سیاه ، هالک ، بلک پانتر خبر ندارد در بخش اولیه فیلم ما شاهد این هستیم که پیتر پارکر در دوره ی جدید زندگی خود (بعد از تانوس) به یک احساس عادی برسد ولی پیتر در این دوره از طرفدار تونی استارک به جانشین او تبدیل می شود و پیتر خود را آماده آن نمیبیند.

spider man far from home

زمین با یک تهدید جدید روبه رو است مجموعه ای از چهار عنصر که می تواند سیاره را زیر و رو کنند – و فیوری به یک تیم جدید “انتقام جویان” نیاز دارد به سرپرستی Spider-Man و Mysterio مرموز (شخصیت جدید داستان) که یک ابرقهرمان از یک دنیای موازی است. پیتر بیشتر دوس دارد شبیه به یک نوجوان عادی عمل کند ، سفر مدرسه ای خود به اروپا را انجام دهد و سعی می کند بفهمد چگونه به ام جی بگوید که واقعاً او را دوست دارد. ولی برنامه سفر آن ها را دستکاری میشود و  در زمان مناسب در مکان مناسب قرار دارد. (محل مورد نظر پراگ است) بدون هیچ پشتوانه ای دارد که به راحتی قابل حل است . معمولا اغلب این سوژه ها از شخصیت پردازی کمی برخوردار هستند و دارای یک عقبه تاریخی در کتب داستانی نیستند و زمانی که کمپانی با نبود سوژه و داستان بد مواجه میشوند رو به اینگونه داستان ها می آورند.روی دیگر داستان که به علاقه پیتر به همکلاسی خود پرداخته بود که کمی سطحی و بیشتر برای نوجوانان مورد قبول بود که از سری مرد عنکبوتی با آن عقبه تاریخی بعید است.

spider man far frome home

همانطور که انتظار میرفت در Spider-Man: Homecoming نیز بقایای endgame در سراسر جهان وجود دارد و دنیا واقعه را از یاد ها نبرده است.کارگردان فیلم جان وات ، لحن را تا حد ممکن سبک نگه می دارد و فیلم را در مرحله شروع فاز چهارم میبرد. تصاویر مرد آهنی همه جا وجود دارد و پیتر از احساس عدم کفایت شدید رنج می برد. او خوشحال میشود از اینکه اجازه دهد میستریو در حالی که هیچگونه سابقه ای ندارد و ابر قهرمان مرموزی است نقش اصلی را در گروه جدید را داشته باشد و خود پیتر نقش کمک و حاشیه را داشته باشد, اما اگر بخواهیم این فیلم را به عنوان یک اثر مستقل نگاه بکنیم – داستان تکراری دیگری درباره‌ی سختی‌های بزرگ‌شدن و تبدیل شدن به انسانی که همه باور دارند پتانسیل آن را دارید – «مرد عنکبوتی: دور از خانه» تلاش سطحی‌ای است. فیلم عمق چندانی ندارد. البته طرفداران ممکن است پس از یک تابستان طولانی و تماشای فیلم‌هایی که عملا شرم‌آور بوده اند، از دیدن این اثر لذت ببرند اما همچنان این فیلم در قیاس با هنری که در ساخت فیلمی مثل «به سوی بعد عنکبوتی» به کار برده شده بود یا تصاویر و شیوه‌های بدیعی که «سم ریمی» در فیلم «مرد عنکبوتی ۲»(Spider-Man 2) به کار برده بود، چیز چندانی برای عرضه ندارد.فیلمنامه نتواسته است در لحظات مهم کارساز باشد و نتوانسته است چفت و بست های مهم  را با هم جور سازد . بهتر است در این فاز مارول قضایا بیشتر به سمت انسانی بروند و مسایل را فرا کهکشانی قلم داد نکند و تا میتواند به باور پذیری کارکتر ها و وقایع بپردازد نه اینکه یک راکون از کهکشان به بیوه سیاه تماس بگیرد!!! در این فیلم هم شاهد هستیم رابطه عاشقانه پیتر با آنکه کاملا سطحی و ساده است جزو بهترین بخش های فیلم است و کارگردان میتوانست با اختصاص زمان بیشتر فیلم را بهتر بکند

spider man far from home mysterio

به لحاظ کارگردانی فیلم از نسخه ی قبلی خود عقب تر است.این فیلم فقط میتونه ۲ ساعت شما رو سرگرم کنه و فیلمی نخواهد بود که در ذهن شما سالها بتونه باقی بمونه ….
کارگردان هرگز کاری نمیکند که ما را فریب بدهد و بیشتر در نظر دارد وضعیت کلی ابر قهرمان های مارول را عادی جلوه کند و آنها را خونسرد نشان بدهد.به لحاظ جلوه های ویژه تونسته پیشرفت هایی نسبت به فیلم قبلی داشته باشه ولی نتوسته به دستاورد خاصی برسه ولی کارگردان کار با دوربین ها رو به خوبی یاد گرفته و با چند کات به موقع از صحنه های مبارزه که کاملا عادی شده بودند برای ما کمی هیجان رو بسازه ,البته از انصاف به دور است که نوآوری کارگردان در دکور های مختلف و خط داستانی در شهرهای اروپایی که کار بسیار سختی است را ندید بگیریم و از این حیث توانسته نمره قبولی را بگیرد. دنیای مارول حالا از طرفداران زیادی برای خود جذب کرده است و باید دید بقیه راه را چگونه طی میکند و دارای سناریو تکراری نباشند,این فیلم با کمی چاشنی کمدی و عاشقانه توانسته بود وضعیت نسبتا متوسطی را ایجاد کند که اگر کمی در شخصیت شرور دقت میشود قطعا فیلم خوبی از کار در می آمد.

منبع:نقدیو

 

 

این مطالب را نیز ببینید!

Locke-Key-poster

نقد سریال Locke & Key/ قفل و کلید

نقد و بررسی سریال Locke & Key جدیدترین سریال شبکه نتفلیکس در ژانر فانتزی باز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *