سه شنبه , خرداد ۶ ۱۳۹۹
صفحه اصلی / نقدها / فیلم / نقد و بررسی فیلم Terminator: Dark Fate

نقد و بررسی فیلم Terminator: Dark Fate

نقد و بررسی فیلم  Terminator: Dark Fate/سرنوشت تاریک

ششمین دنباله سری فیلم های ترمیناتور با عنوان نابودگر: سرنوشت تاریک “Terminator: Dark Fate” ,نسبت به نسخه قبلی خوش ساخت تر است ولی انگار مخاطب با یک بازسازی از فیلم اول و دوم رو به رو است و هیچ ایده ی جدیدی برای ارئه ندارد.با اینکه در این فیلم دوباره جمیز کامرون به مجموعه بازگشته است ولی هیچ اثری از او نیست و تکراری از نسخه های قبل را شاهد هستیم.فیلم “نابودگر: سرنوشت تاریک ” شاید درب را به روی فرنچایز « نابودگر » ببند اما هر فریم فلاکت‌بار آن به ما پیشنهاد می‌کند که قرا است تا ابدیت در داخل آن گیر بیفتیم. نکته‌ی خوب این است که می‌توانید هر اتفاقی را که تا قبل از این فیلم از سال ۱۹۹۱ به اینور افتاده بود فراموش کنید.

خلاصه داستان : بیست و هفت سال پس از اتفاقات فیلم نابودگر ۲  روز موعود اتفاق می افتد، اسکای نت یک ترمیناتور با بدنه فلزیِ مایع را از آینده برای نابودی فردی به نام دنی راموس، که یک انسان سایبورگی است می فرستد. در همین حال سارا کانر به همراه ترمیناتور T-800 به کمک دنی می آیند.

 Terminator_-Dark-Fate-Poster

فیلم Terminator: Dark Fate گرچه خوش ساخت است ولی برای کسانی که این مجموعه ها را دنبال کرده اند و با آن بزرگ شده اند حرف تازه ای ندارد و با یک داستان کاملا تکراری فقط برای دو ساعت مخاطب خود را سرگرم میکند.با این ایده ی داستانی که هر بار یک نفر که مغز متفکر مثل جان کانر کشته شود و آینده درست شود ولی مثل اینکه قرار نیست آینده درست بشود و هر بار می شود یک نفر دیگر جای جان کانر را بگیرد و آینده را خراب کند و کسی باید از آینده بیاید و او را بکشد و یا نجات بدهد.این یک دور باطل برای هالیوود است و می تواند تا ابد با همین چرخه فیلم بسازد و نفروشد و البته گاهی هم بفروشد. اشتباهی که در رابطه با این اثر وجود داشت، این بود که سازندگان اصلا به چیزی که در اختیار داشتند، اعتماد نداشتند. آنها اصلا به این موضوع اعتماد نداشتند که چقدر مخاطبان از دیدن لیندا همیلتون و آرنولد شوارتزنگر لذت می‌برند. آنها آنقدر نسبت به علاقه مخاطبان خود بی‌اعتماد بودند که اصلا به فیلم اجازه نفس کشیدن ندادند. آنها فکر کردند که همیلتون و شوارتزنگر نقش چاشنی یک ظرف غذای معمولی را دارند.

 Terminator_-Dark-Fate-Poster

فیلم نابودگر :سرنوشت تاریک ایده ی کاملا تکراری دارد ولی نتوانسته است موفقیت را هم تکرار کند.شخصیت پردازی فیلم بسیار ضعیف است .کارکتر کلیدی فیلم (دنی راموس) اصلا به ما معرفی نمیشود و چرایی اینکه چرا او به فرمانده تبدیل می شود مشخص نیست.دنی راموس که جان کانر جدید است عملا هیچ ویژگی از او نمی بینیم,خوب بود شخصیت پردازی را هم کپی می کردند. شخصیت سارا کانر بسیار کلیشه ای است و اصن نمیتوان او را باور کرد.کسی که حتی قادر نیست خود را نجات دهد,چگونه میتواند بشریت را نجات دهد؟؟!!شخصیت T-800 با بازی آرنولد شوارتزنگر که هدف جدیدی پیدا کرده است و این هدف کاملا انسانی است!!!! با این تئوری پس نیازی با نابودی رباط ها نیست بلکه باید هدف جدیدی به آنها بدهیم.

فیلم Terminator: Dark Fateبه لحاظ اکشن چند صحنه نسبت خوب و تمیز دارد که در سال ۲۰۱۹ کم از این صحنه ها ندیدیم و نقطه ی جذابی به حساب نمی شود.در کل با فیلم متوسطی رو به رو هستیم که نتوانسته نقد مثبتی را با خود به همراه داشته باشد و مخاطبان را هم نا امید کرده است.ایده ی تکراری فیلم هرچند با صحنه های خوب اکشن همراه بوده اما اثری نیست که کسی مشتاق ادامه ی آن باشد.این فیلم طرفداران را راضی نکرده و جزو فیلم های شکست خورده ی سال ۲۰۱۹ است.نام فیلم به بهترین نحو انتخاب شده است ما سرنوشت تاریک مجموعه نابودگر را تماشا می کنیم و خوب است با از بین رفتن T-800 در این فیلم , دیگر نابودگری ساخته نشود.ترمیناتور بدون آرنولد معنایی ندارد.

 

منبع : نقدیو

 

 

این مطالب را نیز ببینید!

LITTLE-WOMEN-2019

نقد فیلم Little Women /جایگاه واقعی زن

نقد فیلم Little Women /جایگاه واقعی زن یکی از مهمترین فیلم هایی که در پایان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *